Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu

06.04.2019 Kvalifikační kolo

Sobota 6.4. byl pro nás velký den. Již po druhé jsme se stali po boku Junioru DDM-SVČ pořadateli kvalifikačního kola MČR v mažoretkovém sportu. Před touto sobotou jsme strávili hodně času přípravami sestav, organizací akce a přání si, aby to všechno klaplo. Minulý rok vše běželo jak na drátkách a tak jsme to chtěli zopakovat.
Ráno po sedmé hodině začaly přijíždět první týmy. Jelikož účast byla celorepubliková, tak se týmy sjížděly celé dopoledne – přeci jen to k nám někdo má daleko. Tým z Ostravy, který to měl nejdál, přijel už v pátek odpoledne. Během chvilky byla hala plná mažoretek. Čas neúprosně běžel a už tu byla devátá hodina ráno a oficiální zahájení soutěže.
Soutěž začala nástupem mažoretek s vlajkami (vlajka Česká federace mažoretkového sportu, vlajka České republiky, vlajka International Federation Majorettes Sport), dále nastoupili trenéři týmů (Aliens DDM Písek, Cheeky Cheerky Hradec Králové, Daisy Ostrava, Elité Ostrava, Gina Brodek u Přerova, Lassies Brno, Lexy Kroměříž, Mažoretky Ruda nad Moravou, Mažoretky Severovýchod Zábřeh, Mažoretky SVČ Tempo Polná, Mona Náchod, Repetky Moravské Budějovice, Tarabičky Nové Strašecí, Prezioso Sokol Blatná, Sokol Ardent Hradec Králové a domácí Mažoretky Bella Junior), ředitelka soutěže Lenka Ondráčková, ředitelka Junioru paní Ing. Alena Jandová, Ing. Jana Fialová radní kraje Vysočina, pan Ing. Bohumír Nikl starosta města Ždírec. Soutěž oficiálně otevřel pan Ing. Tomáš Škaryd, starosta města Chotěboře.
Ještě před samotnou soutěží jsme mohli vidět vystoupení taneční skupiny Chotě Crew. Zahájení jsme měli za sebou a soutěž mohla začít. Začínalo se kategorií B, ve které se předvedlo 35 formací a malých formací. Po skončení kategorie přišlo vyhlašování a pauza na oběd.
Po krátké pauze se opět pokračovalo, začala kategorie A.  V této kategorii se předvedlo 129 formací a malých formací. Odpoledne to bylo dlouhé, ale stále se bylo na co dívat. Než jsme se nadáli, tak začalo vyhlašování.  Jakmile byly zveřejněny bodové výsledky, tak už jsme řešili, zda máme nebo nemáme postupy.  
V každé kategorii hodnotila naše VIP porota celkový dojem a oceněné odměnila sladkým dortem.
Den byl náročný i pro naše mažoretky. Přeci jen nikdo nemusel vstávat ve 4 ráno, abychom dojeli na soutěž včas, ale startovat na domácí půdě je někdy horší než jet 4 hodiny v autě.  Věděli jsme, že k nám jede hodně týmů, kteří jsou mistři v tomto sportu. Motivace neztratit se mezi takovou konkurencí byla obrovská a já mohu hrdě říct, že jsme se neztratili. Naše mažoretky se zde praly nejen o medaile, ale také o postupy do semifinále a finále. Takže nervozita musela zůstat za plochou.
Celý den utekl jako voda a na konci nám všem bylo líto, že už vše končí. Nezbývá nám nic jiného než bojovat dál na soutěžích a za rok se budeme těšit, že to opět vyjde a potkáme se na další kvalifikaci zase u nás v Chotěboři.
Velice děkujeme našim sponzorům a vážíme si Vaší podpory:
město Chotěboř, město Ždírec nad Doubravou, Kraj Vysočina, Corix s.r.o., GCE s.r.o., Engeser s.r.o., Kooperativa, Pekařství Brokl Světlá nad Sázavou,  Bowling Bar Ždírec nad Doubravou, Feroplast s.r.o.,  řeznictví Švanda.
Za pomoc při přípravách a průběhu soutěže děkuji Junioru DDM-SVČ  a jejím zaměstnancům, rodičům našich úžasných mažoretek, dobrovolníkům. Za moderování panu Ondřeji Rázlovi, za zvučení panu Petru Májovi, za fotodokumetaci panu Jaroslavu Loskotovi.
Paní Martě Pavelkové a celé federaci za důvěru a možnost pořádat tuto soutěž. Ještě jednou děkujeme.

Celou soutěž můžete ještě sledovat na www.vysilamezive.cz, na fotky se můžete podívat na stránkách Junioru nebo mažoretek BELLA.
A jak jsme dopadli:
Berušky formace baton 2. místo - postup do finále
Perličky formace baton 4. místo
ITS:
Markét sólo baton 7. místo - postup do semifinále
Ivča sólo baton 9. místo - postup do semifinále
Honzík sólo 2 baton 2. místo - postup do finále
Markét sólo flag 2. místo - postup do finále
Trio baton Gabča, Ivča a Káťa 6. místo - postup do finále
Duo baton Markét a Honzík 4. místo - postup do finále
Duo 2 baton Gabča a Honzík 4. místo - postup do finále
Mammabella formace pom-pom 1. místo - postup do finále

Více o kvalifikačním kole naleznete zde: http://majoretsport.cz/v-chotebori-bylo-male-mistrovstvi/
Fotodokumentace:http://https://ddmchotebor.rajce.idnes.cz/; https://mazoretkybella.rajce.idnes.cz/

Záznam ze soutěže: http://www.vysilamezive.cz/video/623-mcr-v-mazoretkovem-sportu-2019/