Novinky

21.08.2018 SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU A INSTAGRAMU

FACEBOOK @ddmchotebor.cz a INSTAGRAM junior.chotebor

11.07.2018 NA CHOTĚBOŘSKU MAŽORETKY FRČÍ

Děkujeme Nadačnímu fondu TESCO za finanční dar na činnost kroužků mažoretek.

Články z akcí

Víkendovka na Ředkovci

Léto ještě ani pořádně neskončilo a my už jsme vytáhli naše táborníky na prodloužený víkend. V termínu od čtvrtka 27.9 do neděle 30.9 jsme si užili volno v přírodě.  Chtěli jsme to mít trošku dobrodružnější a tak jsme se sešli na vlakovém nádraží. V dohodnutém čase se na nádraží pohybovalo pár krosen s nohama. Při bližším pozorování jsme v nich našli naše táborníky. Vlak už do Chotěboře přijel se zpožděním, a jelikož se nám tím krátil čas na přestup v Havlíčkově Brodě, tak o adrenalin nebylo nouze. Přestup jsme zvládli na jedničku a mířili jsme směrem zastávka Pohleď.
Naposledy jsme zamávali vlaku a vydali se směr rekreační zařízení Ředkovec. Cesta dlouhá 2 km nám dala lehce zabrat. Přeci jen jsme funěli do kopce, měli velké krosny a hlavně jsme si potřebovali už cestou říct vše, co se od tábora událo. No došli jsme chvíli potom, co se setmělo. Ubytovali jsme se a naše dobrodružství pokračovalo.
Jelikož už přeci jen bylo večer chladněji, tak jsme dětem chtěli uvařit teplý čaj. Dali jsme vodu do varny a tma…Podařilo se nám vyhodit pojistky v celém středisku. A aby toho nebylo málo, tak to pan elektrikář opravoval do nočních hodin. No ale zpátky k prvnímu večeru. Děti byly skvělé! Braly to s humerem, a i když měly studenou večeři a hry při baterkách, úsměv na tváři jim vydržel.
Druhý den jsme začali rozcvičkou a připomněli si táborový tanec. Víkendový režim tu byl jako v létě na táboře, jen to teplo, už nebylo takové. Během dne jsme stihli vyrobit víkendová trička, zahrát hry na sluníčku, jít se projít ke studánce, a nanosit dříví z lesa. Při jedné hře jsme si užili neuvěřitelně moc srandy, ale název zůstane naším tajemstvím.  Ve večerních hodinách, se nad ohništěm, začali objevovat první plamínky a jedna věc byla jistá. Táborák, co jsme dětem slíbili v létě, byl na světě! Opekli jsme si buřty, zavzpomínali na léto a utekly jsme do tepla na pohádku.
Plán na další den byl jasný! Všude budou draci! Začali jsme si vyrábět vlastní draky.  Zjistili jsme, že vyrobit si draka je opravdu náročné. Pastelky, lepidlo, provázek, dřívka, mašle a ocásek. Pod všemi těmito věcmi byl schovaný stůl. Stůl jsme nechali stolem a vyrazili hrát hry ven. Přeci jsme museli využít sluníčka. Jenže už nemělo takovou sílu a tak se z nás stali Eskymáci. Viděli jsme přehlídku neuvěřitelných modelů. Díky této hře ale dostali všichni prasátko za úklid pokoje :D
 Naše dobrodružství pokračovalo. Nevěděli jsme, jestli se nám podaří udělat večeři.  Úkol ale zněl jasně! Připravit oheň, přichystat kotlík a uvařit gulášovku. Děti se úkolů chopili se vší parádou. Takže to šlo nakonec skoro samo. Míchání, přikládání, ochutnávání, večeře venku. A než jsme řekli večerka, tak už byla bříška plná a děti usínali u pohádky.
Nastalo poslední ráno. Poslední úpravy draka, přivázání provázku a udělání „řídítek“. Šli jsme pouštět. Pevně jsme věřili tomu, že naše práce nebyla marná a draci poletí. První odvážný to šel zkusit, napětí se dalo krájet, a drak….letěl! Hurá! To bylo radosti. Takže naše poslední dopoledne jsme běhali po areálu a pouštěli jsme naše draky. Ještě před odjezdem jsme si stihli udělit diplomy, za speciální schopnosti. Rozdat dárky, vyhlásit soutěže a všechno naházet, teda narovnat do krosen.
Rodiče si odvezli děti a my - vedoucí, jsme seděli a říkali si, jak to zase rychle uteklo. Ale nebojte se, už teď zase na vás něco chystáme ;)

Marky, Léňa a Alča